TIPY A TRIKY | VIDEO InfoGrafika | Aký je najlepší spôsob ako na online marketing?

Autor: Michaela Sýkorová | 3.2.2019 o 19:27 | (upravené 3.2.2019 o 19:33) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  14x

Online marketing je súhrn všetkých činnosti, ktoré robíš na internete za účelom dosiahnutia nejakého cieľu, ktorý si si stanovil/a ešte na začiatku. Vo VIDEU sa dozvieš, aký je podľa mňa najlepší spôsob ako na online marketing. 

ČO JE ONLINE MARKETING podľa mňa?

Online marketing je súhrn všetkých činnosti, ktoré robíš na internete za účelom dosiahnutia nejakého cieľu, ktorý si si stanovil/a ešte na začiatku. Tvojim cieľom môže byť napríklad predaj produktov, objednávka služieb, dohodnutie osobného stretnutia alebo množstvo iného. Cieľom tiež rozumieme takzvanú konverziu. 

AKÉ SÚ PRVKY ONLINE MARKETINGU a AKO ICH POUŽIŤ? 

Najzakladanejším prvkom online marketingu je tvoja webová stránka. Vďaka SEO dokážeš vylepšíš pozíciu vo vyhľadávači pri vyhľadávaní tebe relevantného kľúčového slova a tým získaš organické impresie a kliky (tieto sú bezplatné).  

Prostredníctvom PPC sa zobrazíš vo vyhľadávači aj na pozícií, na ktorej by si sa organicky ešte nevedel/a dostať, ale je pre teba táto pozícia hodnotná. Ide o platené pozície na cielené kľúčové slová.

Email marketing použiješ na pravidelné informovanie už existujúcich užívateľov. Pre email marketingu rada používam pojem opakujúci sa zákazník, preto, lebo už si ho raz získal/a a v pravidelných intervaloch sa užívateľovi pripomínaš, čo generuje istý konverzný pomer (pozri príspevok konverzie). 

Na sociálnych sieťach sa predovšetkým staráš o existujúce publikum, ale aj oslovuješ nových užívateľov, čím zvyšuješ objem svojho publika. Na sociálnych médiách si však musíš zákazníka prv získať (aj keď sa mu tvoja stránka už páči). Je veľmi dôležité rozumieť, že ľudia navštevujú sociálne siete, aby si písali s priateľmi, prehliadali ich fotky atď. A nie preto, že prišli nakupovať tvoje produkty alebo služby. 

PREČO JE PRE TEBA PORTREBNÉ ROZUMIEŤ ONLINE MARKETINGU?

Ak podnikáš alebo sa plánuješ podnikať, tak s veľkou pravdepodobnosťou ťa online marketing neminie a je, alebo bude pre teba rozumné, ak mu budeš rozumieť.  Či sa bude o tvoj online marketing starať agentúra alebo sa budeš o svoj online marketing starať sám/a v svojej réžií, nie je to na škodu. Denno-denne sa stretávam s tým, že majitelia si v dobrom myslia, akú skvelú robotu urobila agentúra, avšak, keď vidím výsledné čísla, tak sa až pohoršujem. Nehovorím o všetkých agentúrach (je veľa vynikajúcich agentúr), ale je pre mňa veľké sklamanie relatívne často vidieť sfušovanú prácu agentúry. 

PREČO TO ROBIŤ a AKÝ TO BUDE MAŤ EFEKT?

Ak využívaš alebo budeš využívať online marketing, tak ti garantujem, že ak budeš online marketingu rozumieť, tak budeš využívať správne metódy a nástroje. Tvoje úsilie bude podstatne efektívnejšie a lacnejšie, ako by si využíval bežné formy offline marketingu (v drvivej väčšine prípadov). Okrem toho, že ušetríš kopec peňazí, budeš vedieť lepšie zacieliť svoje aktivity na správne publikum (a hlavne v štádiu zákazníckeho správania), a teda získaš viac zákazníkov za menšie peniaze. Veľkou výhodou bude tiež to, že každé euro investované do online marketingu budeš mať pod kontrolou, pretože online marketing je exaktný, a teda dokážeš ho spoľahlivo merať. 

Máš otázku? Pýtaj sa ma dolu do diskusie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Píše Marek Maďarič

Opozícia prestáva vidieť rozdiel medzi Kollárom a Kotlebom (píše Marek Maďarič)

Vyháňať za okraj každého, kto sa mi nepodobá, nemá nič s demokraciou.

AUTORSKÁ STRANA PETRA SCHUTZA

Lučanský je pokračovaním Gašpara (týždeň podľa Schutza)

Koalícia ďalej pracuje na únose Slovenska na východ.


Už ste čítali?